Norges billigste bøker
Elly Griffiths

Bøker av Elly Griffiths

Filter
Filter
Sorter etterSorter Populære
  • av Elly Griffiths
    135,-

  • av Elly Griffiths
    132 - 259,-

  • - The Dr Ruth Galloway Mysteries 11
    av Elly Griffiths
    135,-

    Dr Ruth Galloway faces a battle with the past in more ways than one in her 11th gripping investigation

  • - Dr Ruth Galloway Mysteries 12
    av Elly Griffiths
    150 - 247,-

    Acclaimed and bestselling regional crime from the author of The Stranger Diaries. 'My favourite current series' Val McDermid

  • av Elly Griffiths
    135 - 275,-

  • - The Dr Ruth Galloway Mysteries 9
    av Elly Griffiths
    165,-

    Something evil is waiting in the dark tunnels under Norwich - forensic archaeologist Dr Ruth Galloway had better watch her step

  • av Elly Griffiths
    150,-

    THE SUNDAY TIMES BESTSELLER - CELEBRATING 10 YEARS OF DR RUTH GALLOWAY

  • av Elly Griffiths
    131,-

  • - The Dr Ruth Galloway Mysteries 8
    av Elly Griffiths
    165,-

    The murder of women priests in Norfolk's spooky shrine town of Walsingham draws favourite forensic archaeologist Dr Ruth Galloway into an unholy investigation and a thrilling new adventure

  • av Elly Griffiths
    133,-

  • - The Dr Ruth Galloway Mysteries 6
    av Elly Griffiths
    133,-

    Historical crimes involving a Victorian child killer may hold the key to several contemporary deaths in this macabre outing for Dr Ruth Galloway, forensic archaeologist. Perfect for fans of Val McDermid and Ann Cleeves.

  • - The Dr Ruth Galloway Mysteries 4
    av Elly Griffiths
    135,-

    WINNER OF THE 2016 CWA DAGGER IN THE LIBRARY. Halloween night, and the dead are closer than ever for Dr Ruth Galloway. She is used to long-dead bodies, but a fresh corpse in the middle of a museum is a new challenge. The fourth beguiling Dr Ruth Galloway mystery.

  • av Elly Griffiths
    137 - 225,-

  • - Stephens and Mephisto Mystery 1
    av Elly Griffiths
    135,-

  • - A spooky, gripping read from a bestselling author (Dr Ruth Galloway Mysteries 5)
    av Elly Griffiths
    139,-

    When murder strikes close to home, Dr Ruth Galloway is determined to find justice - without ending up in the firing line herself. A nailbiting new adventure for fans of Val McDermid and Ann Cleeves.

  • - The Dr Ruth Galloway Mysteries 3
    av Elly Griffiths
    135,-

    WNNER OF THE 2016 CWA DAGGER IN THE LIBRARY. The shadow of the Second World War looms dark over the third chilling mystery for Dr Ruth Galloway. Some buried secrets shouldn't be uncovered.

  • - The Dr Ruth Galloway Mysteries 2
    av Elly Griffiths
    150,-

    The discovery of a child's skeleton lays bare terrible secret's from Norwich's past in the second gripping mystery for Dr Ruth Galloway

  • av Elly Griffiths
    211,-

    Da rettsarkeolog Ruth Galloway får vite at hennes venn og tidligere kollega Dan Golding har omkommet i en husbrann, blir hun sjokkert og trist. Men da hun mottar et desperat brev som Dan hadde sendt dagen før han døde, blir Ruth mistenksom også, og mye tyder på at brannen ver påsatt. I brevet forteller Dan om et banebrytende arkeologisk funn han har gjort, men han skriver også at han frykter for sitt eget liv. Var Dans død knyttet til funnet? Den eneste ledetråden er hans omtale av Raven King, et eldgammelt navn for kong Arthur. Ruth bestemmer seg for å undersøke nærmere, og reiser til Lancashire sammen med politioverbetjent Harry Nelson, som også trekkes inn i saken. Der oppdager Ruth at funnene avslører noe sjokkerende om kong Arthur - og at benrestene på mystisk vis har forsvunnet! Nelson er fast bestemt på å komme til bunns i saken, samtidig som han gjør alt for å beskytte Ruth og deres lille datter, Kate. Men noen er villige til å gå over lik for å holde knokkelfunnet hemmelige, og det begynner å se ut som om ingen er trygge ... Det tause vitnet er femte frittstående bok i suksesserien med arkeolog Ruth Galloway og politioverbetjent Harry Nelson. Elly Griffiths' krimromaner er elsket og hyllet over hele verden.

  • av Elly Griffiths
    135 - 275,-

  • - a gripping new mystery from the bestselling author of The Stranger Diaries
    av Elly Griffiths
    135,-

    The ultimate gripping murder mystery from the bestselling author of The Stranger Diaries and the Dr Ruth Galloway Mysteries

  • - The Brighton Mysteries 3
    av Elly Griffiths
    126,-

    On the eve of the Queen's coronation, DI Stephens and Max Mephisto uncover an anarchist plot and a ticking bomb at the same time as solving the murder of a man close to them - from the author of the bestselling Dr Ruth Galloway mysteries

  • av Elly Griffiths
    138 - 195,-

  • av Elly Griffiths
    395,-

    A stunning companion to Elly Griffiths' beloved crime series, the Dr Ruth Galloway Mysteries, and a photographic journey through magical Norfolk.Norfolk, a land of peaceful broads, marshy fens, sprawling coastline and shady brecks, is the home of Dr Ruth Galloway, forensic archaeologist. A place steeped in folklore and history, visibly shaped by the lives of those who have come before, it has become an integral character in Elly Griffiths' bestselling crime series.In this book Elly takes us through a year in the Norfolk landscape, featuring the fascinating locations that have inspired her series and her writing. From seascapes to farmlands, wetlands to woodlands, churches to cottages, this beautiful book captures Norfolk in all its glorious variety and is the perfect gift for any Elly Griffiths fan.

  • av Elly Griffiths
    114,-

    Missing maids, suspicious teachers and a snow storm to die for... For a fearless girl called Justice Jones, super-smart super-sleuth, it's just the start of a spine-tingling first term at Highbury House Boarding School for the Daughters of Gentlefolk. For fans of Robin Stevens, Katherine Woodfine and Enid Blyton.

  • av Elly Griffiths
    137,-

    A cosy, twisty standalone mystery from the bestselling author of the Dr Ruth Galloway Mysteries.Natalka and Edwin are running a detective agency in Shoreham, Sussex. Despite a steady stream of minor cases, Natalka is frustrated, longing for a big juicy investigation to come the agency's way. Then a murder case turns up. Local writer, Melody Chambers, is found dead and her family are convinced it is murder. Edwin, a big fan of the obit pages, thinks there's a link to the writer of Melody's obituary who pre-deceased his subject. The trail leads them to a slightly sinister writers' retreat. When another writer is found dead, Edwin thinks that the clue lies in the words. Seeking professional help, the amateur investigators turn to their friend, detective Harbinder Kaur, to find that they have stumbled on a plot that is stranger than fiction.*****************************Praise for Elly Griffiths'Griffiths skilfully blends complex plotting with a cast of wonderfully vivid characters' Mail on Sunday'One of our very best writers' The Times'Witty, insightful and brilliant storytelling' Daily Mirror'Delicious, unadulterated entertainment' Sunday Express

  • av Elly Griffiths
    325,-

  • av Elly Griffiths & Unni Rom Stueland
    183,-

    Under en utgravning ved Norwich Castle finner arkeolog Ruth Galloway skjelettet til mor Krok, en kvinne som ble hengt i 1867 for å ha myrdet flere barn. Politioverbetjent Harry Nelson har ikke tid til drapssaker fra 1800-tallet. Han er dypt involvert i en tragisk sak der tre barn i samme familie er funnet døde. Så skjer det en kidnapping, og det eneste politiet har å gå videre med er en lapp fra gjerningspersonen. Da et TV-team kommer for å dramatisere mor Kroks liv, blir Ruth tilfeldigvis dratt inn i Nelsons politietterforskning. Er det en sammenheng mellom de døde barna fra Nelsons sak og barnet som er blitt kidnappet? Kan det være samme gjerningsperson som står bak? Og så forsvinner enda et barn ... «En uvanlig, jordnær heltinne ... Innsikten, humoren ... følelsene gjør henne til en herlig og interessant venn.» Erin Hart, forfatter Elly Griffiths' Ruth Galloway-krim hylles som «gripende» (Louise Penny), «svært stemningsfull», (New York Times Book Review) og som «et absolutt must for alle krim- og mysteriefans» (Associated Press). Hun er vinner av Mary Higgins Clark Award.

  • av Elly Griffiths
    195,-

    Du kan begrave kisten, men du kan ikke begrave hemmelighetenDet er Halloween, og Ruth deltar på en litt merkelig begivenhet på et museum i Kings Lynn. Hun er der i embeds medfør som arkeolog for å overvåke åpningen av en kiste som skal inneholde levningene etter en middelalderbiskop. Ting tar imidlertid en uhyggelig vending da man oppdagelser museumskuratorens døde kropp ved siden av kisten. Et nytt dødsfall med tilknytning til museet setter snart både Ruth og politiet i høy beredskap, og etter hvert som etterforskningen skrider frem, blir Ruth satt på prøvelse, på mer enn én måte...Dette er 4. bok i den spennende krimserien med arkeologen Ruth Galloway.

  • av Elly Griffiths
    211,-

    Ruth Galloway er tilbake på jobb etter mammapermisjon da det blir gjort makabre likfunn i en grotte på stranden. Ruth er straks på plass og daterer levningene etter seks personer til tiden rundt andre verdenskrig. Mens hun og politioverbetjent Harry Nelson må samarbeide for å komme til bunns i hemmeligheter fra krigstidens Norfolk, begynner den nybakte moren Ruth å innse hvor lite hun vet om områdets nyere historie. Og hvor utfordrende det kan være å ha barn med politioverbetjent Nelson. Samtidig som Ruth og Nelson nøster i mørke hemmeligheter fra krigens dager, er det liten tvil om at en lyssky skikkelse er fast bestemt på å holde fortidens synder skjult for alltid. Koste hva det koste vil ...Huset på klippen er tredje bok i den spennende krimserien med arkeologen Ruth Galloway og hennes krets i Norfolk.

  • av Elly Griffiths
    129 - 211,-

    Da politiet finner menneskerester utenfor King's Lynn i Norfolk, mistenker man at det er levningene etter Lucy Downey, en jente som ble kidnappet ti år tidligere. Da rettsarkeolog Ruth Galloway undersøker knoklene, viser det seg - til politioverbetjent Harry Nelsons skuffelse - at de mer enn tusen år gamle. Helt siden Lucy ble kidnappet har Nelson mottatt mystiske brev med referanser til rituelle ofringer. Da enda en jente forsvinner og Nelson mottar et nytt brev, ber han Ruth om hjelp til å tolke brevene. Kan det virkelig være en sammenheng mellom kidnappingen av Lucy for 10 år siden og jenta som er forsvunnet nå? Snart viser det seg at Ruth er i livsfare fordi hun hjelper politiet, og jakten på kidnapperen blir en kamp mot klokken både for den forsvunne jenta og for Ruth.

Gjør som tusenvis av andre bokelskere

Abonner på vårt nyhetsbrev og få rabatter og inspirasjon til din neste leseopplevelse.